Nie bały się sińców

Drukuj
Opublikowano Justyna Lehun - Strzelec Opolski

Poobijane kolana i szturchańce nie przestraszyły dzielnych pań z całej gminy, które w minioną niedzielę stoczyły turniej piłkarski na boisku gimnazjalnym w Jemielnicy. Pierwsze takie spotkanie na szczeblu gminnym przygotowali: Stowarzyszenie Odnowy Wsi i rada sołecka Jemielnicy.

- Dwa lata temu mieliśmy turniej sołecki, teraz rozszerzyliśmy jego formułę - mówi sołtys Andrzej Jarzębski. - Za rok, mam nadzieję, będzie kontynuowany, ale już w innej wiosce.

Na płycie boiska zagrało 6 zespołów: Centawskie Błyskawice, Odnowa Gąsiorowice, Sikoreczki z Piotróweczki, S.C. Hohenwalde Wierchlesie, Kolonistki Jemielnica i Korona Jemielnica (zabrakło reprezentacji Łazisk i Barutu). Drużyny podzielono na 2 grupy. Mecze były 20-minutowe (po 10 min na każdą połowę). Sędziował Jan Kokoszka.

Panie zgotowały widzom nie lada widowisko, choć w finałowym meczu nie padła żadna bramka. Zwycięzcę turnieju wyłoniły rzuty karne. Została nim Odnowa Gąsiorowice. Kolejne miejsca zgarnęła Jemielnica: 2. Kolonistki, 3. Korona. Puchary dla drużyn na podium ufundował wójt Joachim Jelito. Trofea od wójta trafiły też do najstarszej zawodniczki (Krystyny Buszman z Korony Jemielnica) i do królowej strzelców (Emilii Murlowskiej z Gąsiorowic, która strzeliła 4 bramki, za co dostała dodatkową nagrodę od Teresy Buszki). Starosta Józef Swaczyna podarował puchar najmłodszej grającej - Anecie Dworaczek z Piotrówki.

- Napoje dla drużyn ufundowała jemielnicka Odnowa Wsi, a słodkości - Betina i Piotr Dziewior oraz sklep Iga. Dziękuję sponsorom turnieju, opiekunom medycznym - państwu Kolek, dyrekcji gimnazjum za udostępnienie boiska, uczestnikom, kibicom i wszystkim, którzy mieli wkład w organizację spotkania - dodaje sołtys.

Monday the 18th. Joomla Templates Free. Zapraszamy do Centawy!