Dziesięć lat minęło

Drukuj
Justyna Lehun - Strzelec Opolski

Koło kobiet centawskich uczciło dziesięciolecie swojej działalności. W minioną sobotę panie zorganizowały pyszną ucztę w świetlicy wiejskiej w Centawie, na którą zaprosiły m.in. wójta Joachima Jelito.

- Nasze koło liczy 41 członkiń. Należą do niego panie nie tylko z Centawy, lecz także z Jemielnicy - mówi szefowa koła, Krystyna Knopek. - Cieszymy się, bo mamy też nowy narybek. Do koła przynależą bowiem młode dziewczyny.

Organizacja prężnie działa. Przygotowuje przeróżne uroczystości, m.in. Dzień Babci, Dziadka, Matki, Ojca, Chłopa...

- Razem wykonujemy stroiki świąteczne, szkolimy się na spotkaniach z lekarzem, byłyśmy w Licheniu oraz na Tropical Island - wymienia pani Krysia. - Na tym na pewno nie poprzestaniemy. Robimy już kolejne plany...

Centawskie koło sławne jest zwłaszcza z dań, jakie serwuje przy rozmaitych okazjach.

- Naszymi kucharkami są Irena Garcorz, Rita Przybysz i Helena Gola. Bardzo dziękuję im za pracę - podkreśla Krystyna Knopek. - Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają. Podziękowania kieruję do Danuty Kędzierskiej, która bardzo nas wspiera. To za jej sprawą miałyśmy pięknie udekorowaną salę na jubileusz.

Koło kobiet bardzo chciałoby utworzyć stowarzyszenie.

- To pozwoliłoby nam działać na prawach osobnej organizacji. Mogłybyśmy uczestniczyć w rozmaitych konkursach - wyraża nadzieję pani Krystyna.

Inicjatywę tę popiera centawska radna i sołtyska, Ewa Ptok.

- Deklaruję pomoc, jeśli tylko będzie potrzebna - mówi. - Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się układać tak jak dotychczas.

Również wójt jest przychylny pomysłowi założenia stowarzyszenia.

- Gmina użyczy stowarzyszeniu pomieszczeń kuchennych w świetlicy wiejskiej - mówi. To będzie oficjalna siedziba nowej organizacji.

Członkiniom koła życzymy kolejnych owocnych lat pracy i spełnienia wszelkich zamierzeń.

Monday the 18th. Joomla Templates Free. Zapraszamy do Centawy!